Teknoloji

Aslında çalışmayan bir IBM çalışanı, şirkete düşük ücret aldığı için dava açtı.

IBM sağlık planı nedeniyle 2008’den beri hastalık izninde olan bir IBM çalışanı Ian Clifford kısa bir süre önce kendisine maaş zammı vermediği için patronuna dava açmaya çalıştı. Son zamanlarda dünya çapında yükselen enflasyonla birlikte, Clifford dahil birçok kişi harcama güçlerinin düştüğünü fark etti.

Clifford, sağlık planının bir modülü olarak, 72.037 £ maaşının% 75’ini almaya hak kazandı. Yani %25’lik kesintinin ardından hastalık iznindeyken 54.028 sterlin maaş alıyordu. Planın bir parçası olarak, hâlâ bir IBM çalışanı sayılır, ancak rastgele herhangi bir iş yapması gerekmez. Clifford’un şikayeti, 2013’ten beri maaş zammı almadığı ve enflasyon çok yüksek olduğu için mevcut gelirinin yakında kaybolacağı gerekçesiyle yapıldı.

Clifford, sağlık planının amacının çalışamayanlar için güvenlik sağlamak olduğunu, ancak ödemeler mevcut seviyelerde dondurulduğunda planın vaat edilen güvenliği sağlamadığını söyledi. Karşılaştırma için, Birleşik Krallık’ta tam zamanlı çalışanların ortalama yıllık maaşı 33.000 Sterlin ve tüm işçilerin ortalama maaşı 27.756 Sterlindir.

Yargıç Paul Housego talebi üzerine davanın düşürülmesine karar verdi. Ödemenin yalnızca engelli insanlar için mevcut olduğunu ve bu nedenle engellilikle ilgili olarak daha az avantajlı muamele olarak kabul edilemeyeceğini söyledi. Aslında daha az değil, daha avantajlı bir tedavi olduğunu söyledi.

Haberi ilk kez yayınlayan The Telegraph’a göre, Clifford artık kendisini LinkedIn sayfasında “” olarak görüyor. tıbbi olarak emekli ” olarak görür. Dava, bu yılın Şubat ayında Clifford tarafından açıldı. Clifford, 65. yaş gününe kadar maaş almaya devam edecek ve o zamana kadar toplam 1,5 milyon sterlinden fazla ödeme alacak.

altinyaylaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu