Haber

Türkiye genelinde sıcaklıklar gözle görülür şekilde azalacak

Soğuk havanın etkisini artıracaktır.

Sıcaklıklar mevsim normallerinin altına düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere ülke genelinde hissedilir derecede azalacak.

13 il için sarı uyarı

Haftanın son günü 13 il için sarı uyarı yapıldı.

Sarı uyarı verilen iller ise Adıyaman, Aksaray, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Sivas, Osmaniye ve Tunceli oldu.

Yüksek kesimlerde kar yağışı yoğun olacak

Gece saatlerinden itibaren Osmaniye civarı, Kahramanmaraş’ın güney ilçeleri ile Adıyaman’ın kuzey ilçeleri, Tunceli ve Bingöl civarı, Sivas’ın doğusunda, Erzincan’ın güneyi ve batısında, Elazığ’ın kuzeyi ve doğusunda, Malatya, Diyarbakır ve Batman’ın kuzey ilçeleri. Yerel olarak kuvvetli yağışların olacağı tahmin ediliyor.

İç Anadolu’nun güneyinde sabah saatlerinden itibaren beklenen yağışın, Konya’nın kuzey ve batısı ile Aksaray’ın güneyinde sağanak, zamanla karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı olması bekleniyor.

Sel, su baskını, buzlanma, donma gibi aksiliklere ve fırtınaların neden olduğu ulaşım aksaklıklarına karşı dikkatli olmak ve önlem almak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu